Elektryk Instalacje Indukcje Serwis

kwalifikacje SEP E1, E2, D1,D2 oraz E3 i D3 (gaz)

PŁYTY INDUKCYJNE

Płyty indukcyjne, elektryczne, gazowe, ceramiczne

Zadzwoń tel. +48 726 025 580 i ustal termin, dostępność naszych elektryków do:

Podłączenia płyt indukcyjnych

Podłączenia płyt ceramicznych

Podłączenia płyt elektrycznych

Podłączenie wszelkiego typu kuchenek elektrycznych

Podłączenie zespolonej kuchenki elektrycznej kuchni z piekarnikiem

Podłączenie kuchni, kuchenek gazowych

Piszą o elektryku nasi wspaniali klienci OPINIE – kliknij

Elektryk Miejski.pl wykonuje odłączenia , demontaż starych uszkodzonych płyt , kuchenek i innych urządzeń gastronomicznych , AGD i wykonujemy podłączenie płyt pod zasilanie w układzie :

– jednofazowym 230 V,

– dwufazowym 400 V ,

– trójfazowym 400 V ,

– 230/400V takich firm jak: SIEMENS, SAMSUNG , AMICA , BOSCH , MASTERCOOK, AEG , IKEA , TEKA , SMEG , WHIRLPOOL , GORENJE , MORA i itp….

Zanim elektryk zacznie podłączanie urządzeń, poproś o okazanie ważnych w tym dniu kwalifikacji elektrycznych SEP
(żółta książeczka-zobacz)

 

Wykonujemy odpowiedni wpis do książeczki gwarancyjnej lub przystawiamy pieczątkę z ważnymi uprawieniami, kwalifikacjami elektrycznymi lub gazowymi SEP na dowodzie zakupu (ksero lub oryginał).

W celu utrzymania gwarancji kuchenki elektrycznej lub płyty indukcyjnej, ceramicznej , płyty grzejnej jej podłączenia powinien wykonywać tylko elektryk z ważnymi w tym dniu uprawnieniami SEP.

Wyprowadzenie przewodu z urządzenia, wybranie układu połączeń ,odczytanie schematów, odpowiednie rozpoznanie oznaczeń w płycie indukcyjnej lub ceramicznej oraz podłączenie pod instalacje elektryczną powinno być realizowane przez elektryka z uprawnieniami i doświadczeniem, wszak tam w gnieździe może być 400V.

Dzwoń teraz aby ustalić termin podłączenia – zazwyczaj usługę wykonujemy tego samego dnia 🙂

Każdy elektryk musi mieć "uprawnienia" SEP

UWAGA na wyświetlanie błędów,
-niereagowanie na naciśnięcie sensorów (regularnie lub okresowo),
-grzanie tylko z jednego pola indukcyjnego,
-płyta wyłącza się samoistnie / płyta nie chce się wyłączyć.

W takim przypadku najczęściej zachodzi konieczność wymiany modułu, co niestety nie należy do najniższych wydatków. Bardzo często okazuje się, że jeden moduł z wymianą to koszt przekraczający 50% wartości nowego sprzętu. Trzeba więc dokładnie zastanowić się, czy w takiej sytuacji naprawa jest opłacalna. Z drugiej jednak strony może okazać się, że wymieniony moduł będzie niezawodny przez co najmniej kilka kolejnych lat. Wówczas inwestycja w nową płytę indukcyjną może okazać się zbędnym wydatkiem.

Dlatego WARTO WEZWAĆ ELEKTRYKA DO PRAWIDŁOWEGO PIERWSZEGO PODŁĄCZENIA WRAZ Z PIECZĘCIĄ I WAŻNYMI „UPRAWNIENIAMI” SEP E1

Czy macie problem z podłączeniem płyt indukcyjnych lub ceramicznych??

Końcowe podłączenie płyty, kuchenki, piekarnika powinno odbyć się po uzgodnieniu wyboru i sposobu pracy z właścicielem kuchni oraz pod kontem zainstalowanych urządzeń w kuchni.

Niepoprawne podłączenie płyty
Chociaż może wydawać się to mało prawdopodobne, typowym problemem jest błędne podłączenie płyty indukcyjnej. Wynika to najczęściej po prostu z rutynowego działania albo zwykłej nieuwagi. Nierzadko usterka spowodowana jest nieprawidłowym podłączeniem przewodów, ponieważ różni producenci stosują różne oznaczenia kolorystyczne. Działając rutynowo, zamiast zajrzeć do instrukcji obsługi, pomyłka jest gwarantowana. Płyta wybijająca bezpieczniki .Często dochodzi do wybijania bezpieczników, za co odpowiada płyta indukcyjna. Powodów takiego stanu może być kilka. Zwykle jednak przyczyną są po prostu nieodpowiednie (za słabe) bezpieczniki. Dlatego też należy zapoznać się z instrukcją obsługi, w której producent dokładnie określa wartości, jakie powinny być stosowane, by uniknąć wybijania bezpieczników

telefon +48726025580

Koszt zakupu i instalacji – w tym przypadku olbrzymią przewagę ma płyta gazowa. Ceny płyt indukcyjnych są kilkukrotnie wyższe, można przyjąć ogólne ramy cenowe od 250-400 złotych dla płyty gazowej oraz minimum 900-1900 zł dla indukcyjnej. Do tego dochodzi potencjalny koszt usługi podłączenia od 100 do 200 złotych, czyli przygotowania przyłącza elektrycznego lub gazowego – ale tutaj można przyjąć, że cena będzie zbliżona.
Komfort użytkowania – tutaj wielką przewagę ma z kolei płyta indukcyjna. Znacznie krócej trwa na niej podgrzewanie potraw (co jest bezpośrednim efektem dwukrotnie wyższej wydajności urządzenia) a ponadto mamy do dyspozycji sporo wygodnych i praktycznych opcji (której wyżej opisaliśmy).
Bezpieczeństwo – kolejny punkt dla płyty indukcyjnej. Wybierając płytę indukcyjną praktycznie eliminujemy ryzyko poparzenia się, a ponadto w przypadku płyty gazowej zawsze istnieje ryzyko (na szczęście raczej minimalne przy fachowo przeprowadzonym montażu) rozszczelnienia instalacji gazowej, co grozi poważnymi konsekwencjami, z eksplozją lub śmiertelnym zatruciem włącznie.
Czystość – tu również dużą przewagę ma płyta indukcyjna, gdyż czyszczenie płyty gazowej jest zdecydowanie bardziej czasochłonne, a ponadto spalanie gazu powoduje powstawanie na meblach i ścianach kłopotliwych w usuwaniu osadów.
Zakres obsługiwanych naczyń – drugi plus zapisany po stronie płyty gazowej. Można w jej przypadku korzystać praktycznie z dowolnych naczyń, pojemników, czy innych przedmiotów odpornych na działanie ognia. Mogą być to naczynia metalowe, gliniane, ceramiczne, szklane, czy jakiekolwiek inne. W przypadku płyty indukcyjnej dostępny wybór ograniczony jest do dosyć wąskiej gamy naczyń wykonanych z materiałów ferromagnetycznych.
Estetyka samego urządzenia – przeważająca większość osób wskaże płytę indukcyjną jako znacznie bardziej atrakcyjne od strony wizualnej rozwiązanie, dobrze komponujące się ze stylistyką nowoczesnej kuchni.
Koszty eksploatacji – gaz jest bardzo tanim źródłem energii, a tradycyjne płyty ceramiczne charakteryzuje wysokie zużycie prądu. Na szczęście dzięki wysokiej sprawności koszty eksploatacji płyty indukcyjnej są na bardzo zbliżonym poziomie do kuchni gazowej.
Zatem wynik to 5:3 dla płyty indukcyjnej – naszym zdaniem jeżeli tylko możemy sobie na nią pozwolić, to będzie znacznie lepszym wyborem.

Czy płyta indukcyjna jest szkodliwa dla zdrowia?
Zdecydowaliśmy się poruszyć ten temat, gdyż zdarzało nam się spotkać z mitem o szkodliwości płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne są jednak w pełni bezpieczne. Pomimo wielu badań nie udało się wykazać bezpośredniego negatywnego wpływu korzystania z płyty indukcyjnej na zdrowie.

Wiele osób może zaniepokoić umieszczane przez praktycznie każdego producenta tego typu urządzeń ostrzeżenie w instrukcji obsługi, zabraniające korzystania z niego osobom z rozrusznikiem serca. Jest to jednak jedynie forma zabezpieczenia producenta, „na wszelki wypadek”. zastosowano także przycisk PAUSE – czyli przerwę w gotowaniu na wszystkich palnikach , gdzie zaleca się podczas dłuższego przebywania w pobliżu promieniujących pól grzewczych uruchomić PAUSE. Zaleca się stosowanie zatrzymania gdy osoby posiadają na sobie lub trzymają w ręce metalowe przedmioty: łyżki, widelce, kolczyki, ramki w okularach, klamra w spodniach itd. itp.

W rzeczywistości płyty indukcyjne są w miarę bezpieczną technologią. Nie grozi nam poparzenie w trakcie jej użytkowania, ani też nie zachodzi groźba pozostawienia urządzenia włączonego bez garnka na polu grzewczym, czy też ulatniania się niebezpiecznych substancji. Jedynym powodem do niepokoju dla większości osób jest fakt generowania przez płytę pola magnetycznego, które wg niektórych osób jest bardzo szkodliwe. O ile w specyficznych okolicznościach pole magnetyczne faktycznie może być niebezpieczne(PAUSE), o tyle w przypadku płyt indukcyjnych nie ma najmniejszych powodów do obaw.
Oto kilka argumentów:
Pole magnetyczne generowane przez płytę indukcyjną ma niewielki zasięg. Nie ma tutaj zjawiska typowego np. dla uszkodzonych kuchenek mikrofalowych, czyli „siania” silnym promieniowaniem elektromagnetycznym w promieniu kilku metrów. Źródłem pola magnetycznego w płycie indukcyjnej są płaskie cewki, ekranowane od spodu, umieszczone pod każdym polem grzewczym.
Dno każdego naczynia postawionego na polu grzewczym pełni rolę ekranu pochłaniającego pole magnetyczne (stąd właśnie bierze się efekt jego podgrzewania). Innymi słowy, pole nie wydostaje się poza górną krawędź dna naczynia.
Praktycznie wszystkie płyty indukcyjne i to już od wielu lat dysponują zabezpieczeniem uniemożliwiającym uruchomienie pola grzewczego bez znajdującego się nad nim naczynia o odpowiedniej średnicy. Nie ma zatem możliwości przypadkowego włączenia płyty i narażenia się na działanie silnego pola elektromagnetycznego.
Jedyne potencjalne problemy mogą wyniknąć w momencie położenia przedmiotu wrażliwego na zewnętrzne pole magnetyczne w bezpośredniej bliskości włączonego pola grzewczego – np. tuż koło garnka z gotującą się wodą. Przedmiotami mogą być np. pendrive, karty bankomatowe, taśmy magnetofonowe, telefony komórkowe, karty pamięci itp. Tuż przy garnku mogą one znaleźć się w zasięgu resztkowego pola magnetycznego, które w najbardziej niekorzystnej sytuacji może na przykład spowodować utratę danych zapisanych na karcie pamięci lub rozmagnesować pasek na karcie płatniczej.
To właśnie z uwagi na obecność resztkowego pola magnetycznego w instrukcji obsługi płyty indukcyjnej pojawia się ostrzeżenie dla osób z rozrusznikami serca – jeśli na przykład taka osoba zechce się położyć na płycie (np. sięgając po jakiś przedmiot, który wpadł gdzieś za szafkę), to praca jej rozrusznika serca może zostać zakłócona. Jest to jednak jedyny scenariusz mogący stanowić rzeczywiste (choć minimalne) zagrożenie.

Jako ciekawostkę można podać, że narażenie na oddziaływanie pola elektromagnetycznego w przypadku płyty indukcyjnej jest trochę mniejsze, niż dla telefonu komórkowego. smartfona.
To nie jest oferta handlowa

Nasi klienci pochodzą przede wszystkim z Wrocławia z Kłodzka i okolic :

ELEKTRYK WROCŁAW: Jagodno, Klecina, Krzyki, Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce, Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice, Poświętne, Ligota , Psie Pole, Gajowice, Gądów, Popowice Południowe, Grabiszyn, Grabiszynek, Jerzmanowo, Jarnołtów, Strachowice, Osiniec, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce-Kozanów, Popowice Północne, Pracze Odrzańskie, Żerniki, Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby,  Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Świniary, Widawa , Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin, Sępolno, Dąbie, Bartoszewice, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze, Zalesie, Szczytniki, Ołbin , Śródmieście, Karłowice , Różanka (Psie Pole), Śródmiejski Zespół Dzielnicowy, Gądowski Zespół Dzielnicowy, Krzycki Zespół Dzielnicowy, Oławski Zespół Dzielnicowy, Karłowicki Zespół Dzielnicowy, Leśnicki Zespół Dzielnicowy, Zespół Dzielnicowy Psiego Pola,

Podłączenia wszystkich typów kuchenek www.elektrykmiejski.pl
Elektro śmieci

Gdzie we Wrocławiu oddać elektro-śmieci?

ul. Kazimierza Michalczyka , Wrocław codziennie w godz. 7.00-18.00 W przypadku większych elektro-śmieci, takich jak:
telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer kontaktowy
UM Wydział Należności Środowiskowych: +48 71 75 86 918, +48 71 75 86 919.
i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.
więcej link: https://ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/jak-segregujemy-smieci-we-wroclawiu/elektrosprzet/

Gdzie w Gdyni oddać elektro-śmieci?

Gdynia-Witomino przy siedzibie Komunalnego Związku Gmin „
Dolina Redy i Chylonki”, ul. Konwaliowa 1 tel. +48 586246611
(naprzeciwko przychodni) (mapa). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku,
w godzinach 14:00-18:00. Przynosząc odpady należy poinformować portiera.
więcej link: https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/odpady,3667/odpady-zuzytego-sprzetu-elektrycznego-i-elektronicznego,373505

Share on Social Media
%d bloggers like this: